Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár na břehu jezera 7. srpna 2015

V pátek, dne 7.8.2015 byl KOPISEM vyhlášen poplach. Po spojení bylo zjištěno, že se jedná o malý požár na břehu Lipenského jezera, který nahlásila paní z protějšího břehu v prostoru Lojzových Pasek. Jednotka vyrazila s vozidlem CAS 25, v počtu 4+1 , směrem na Frýdavu a dál na Kyselov po Pravobřežce. Po 8 km, za pomoci KOPISU se jednotka vydala najít a lokalizovat požár. Po chvíli se tak podařilo a skupina zjistila, že se jedná o rybáře, kteří si rozdělali oheň na břehu Lipna. Poté byl oheň po domluvě a důrazných výtkách urychleně uhašen za pomocí kýblů a vody z přehrady, následovalo pak obkopání a zabezpečení ohniště, proti dalšímu vzniku požáru. Rybáři byli Rakušané, kteří nevěděli, že je přísný zákaz rozdělávat oheň. Od rybářů jsme zjjistili jejich totožnost, údaje jsme pak poskytli Vyšetřovateli. Jednalo se o: * Hartl Dominik,  Am Teich 613 4160 Schlägl Nar. 28.9.1988 SPZ vozidla: RO 161 BM * Holmsteiner Peter, Winklstrasse 16 4160 Schlägl Nar: 27.7.1984 Poté s jednotka vrátila zpět na základnu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn a nevznikla žádná škoda. Při zásahu nebyla přítomna Policie ČR. K výjezdu použito vozidlo CAS 25. Zasahovali:Stoiber Jan ml. (velitel) požárního poplachu, Stoiber Adalbert , Bondira Vladimir , Šumbera Petr ml., a Krahulec Radek