Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové spojové prostředky

Nové spojové prostředky

V rámci projektu „ Materiální vybavení jednotek SDH obcí “ byly Jihočeským krajem za finanční podpory Nadace ČEZ zakoupeny mobilní terminály. Jedná se o1. etapu tohoto projektu. Mezi obdarovanými nechyběla ani naše JSDH. Předání se uskutečnilo v úterý 8. března 2016 v sále zastupitelstva v Českých Budějovicích za účasti Mgr. Jiřího Zimoly, hejtmana JčK, zástupce Nadace ČEZ, plk. Ing. Lubomíra Bureše, ředitele HZS JčK, Ing. Jiřího Žižky, starosty SDH ČMS JčK. Komunikační techniku přebrali pro naší jednotku starostka obce Regina Houšková a za SDH Ing. Jan Zdechovan. Součástí programu bylo předvedení  a používání komunikační techniky. S popisem a poučením k používání radiostanic   vystoupil plk. Ing. Lubomír Bureš. Nové moderní radiostanice Hyteara MD 785 a Hyteara PD 605 by měly zajistit bezchybnou komunikaci při zásahu JSDH.